Liternictwo nagrobkowe

Nasz zakład kamieniarski oferuje kilka technologii nanoszenia napisów na kamień. Zasadniczo wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje wypisów tj.:
 

  • Litery piaskowane

  • Litery kute

  • Litery mocowane na tablicy

My udostępniamy Państwu czwarty rodzaj, który do tej pory kojarzył się z dwukolorowymi, tanimi tablicami nagrobkowymi wykonanymi z  laminatu, Plexi Glass, kompozytu akrylowo- aluminiowego, mosiądzu i aluminium. 

Przyjmujemy również zlecenia na dopiski nagrobne na tablicach już istniejących (w celu dopisania danych kolejnej osoby, sentencji lub ornamentu). Ponadto wykonujemy prace związane z renowacją i odświeżaniem wypisów nagrobkowych.

Litery piaskowane

Piaskowanie jest nowoczesną i efektywną metodą nanoszenia napisów i ornamentów na kamień, jak również na powierzchniach innych twardych materiałów, np. na szkle, metalu, itp.

 

Wykorzystanie techniki komputerowej i zastosowanie precyzyjnych ploterów tnących zapewnia wysoką jakość tworzonych grafik oraz stwarza szeroki zakres możliwości projektowych.

 

Głównymi zaletami liter piaskowanych są: ich przystępna cena, szeroki wybór czcionek, trwałość oraz precyzja wykonania. 

Litery mocowane na tablicy

Litery nagrobkowe, mocowane na tablicy napisowej są doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na niepowtarzalności nagrobka.

Obok umiejętnie wkomponowanych i nienagannie przymocowanych do płyty metalowych liter nie da się przejść obojętnie. Profesjonalnie wykonane tą metodą napisy przykuwają wzrok niczym piękne rękodzieło.

 

Ze względu na rodzaj materiału, wyróżniamy następujące rodzaje liter do montażu na płycie:

  • litery ze stali nierdzewnej

Oprócz pięknej stylistyki, litery te są wykonane z najwyższej jakości materiałów co gwarantuje bardzo długą żywotność, z zachowaniem pięknego wyglądu przez długie lata.

Litery ze stali nierdzewnej

Calia Różańscy - Logo
Całodobowy kontakt
w/s przewozu zmarłych
 Tel kom: 601-40-35-38
  • Ikona - Dołącz do nas na facebook
  • Ikona - obserwuj nas na Instagram