G-KXN3C22MSY
 

Nagrobki z granitu

Na polskich cmentarzach, nie licząc grobowców, groby mają zazwyczaj ustaloną wielkość, co na cmentarzach przykościelnych regulowane jest przez rezydujących w parafiach księży.

Poza symbolami religijnymi, takimi jak krzyż czy inskrypcje w postaci krótkiej modlitwy, obecnie na pomnikach nagrobkowych często znajdują się zdjęcia osób zmarłych, wykonywane różnymi technikami, t.j. grawer laserowy na tablicy nagrobnej, fotografia na ceramice lub krysztale, nowoczesne napisowe tablice nagrobkowe z indywidualną grafiką i fotografią zabezpieczoną szkłem hartowanym.  

Na nagrobkach często montowane są na stałe wazony, w których umieszcza się kwiaty, oraz lampiony, w których zapalane są wkłady do zniczy lub lampki elektryczne, symbolizujące życie wieczne.

Ponieważ cmentarze mają określoną pojemność i z czasem stają się przepełnione, zdarza się, że niektóre osoby jeszcze za życia rezerwują sobie miejsce na cmentarzu, gdzie chcą być w przyszłości pochowane.

Polskie prawo dotyczące pochówku przewiduje, że jedna osoba może spoczywać w grobie przez okres 20 lat; później, gdy rodzina zmarłego nie wykupi grobu ponownie, grób może zostać przekopany i może zostać pochowana tam inna osoba.

Wymiary grobów określa § 10 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 7 marca 2008[1].

Na grobach można budować i utrzymywać nagrobki, o wymiarach nieprzekraczających granic powierzchni grobu (§ 14 Rozporządzenia Ministra infrastruktury z dnia 7 marca 2008).

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Katalog pomysłów nagrobkowych 

Nagrobki pojedyncze

Nagrobki pojedyncze

Nagrobki podwójne

Nagrobki podwójne

Nagrobki urnowe

Nagrobki urnowe

Nagrobki dziecięce

Nagrobki dziecięce

Sarkofagi

Sarkofagi

Calia Różańscy - Logo
Całodobowy kontakt
w/s przewozu zmarłych
 Tel kom: 601-40-35-38
  • Ikona - Dołącz do nas na facebook
  • Ikona - obserwuj nas na Instagram