G-KXN3C22MSY
top of page
Szklana tablica nagrobkowa z Aniołkiem w tle.webp
Całodobowy
kontakt i przewóz:
+48 601-40-35-38
+48 (32) 265-23-35
  • Ikona - Dołącz do nas na facebook
logo g+

TRANSPORT krajowy i międzynarodowy

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

​Każdego dnia o każdej porze można nam powierzyć transportację - przewóz osób zmarłych z domu, hospicjum, domu opieki, ze szpitala, itd.

Dysponujemy karawanami marki Mercedes.

mercedesVito72dpi.webp

Ubieranie, Kosmetyka i Balsamacja Osób Zmarłych

Specjaliści zadbają o przygotowanie powierzonych nam czynności związanych z przygotowaniem do pogrzebu i pochówku Bliskiej Państwu Zmarłej Osoby. Zabezpieczenie ciała, makijaż oraz ubiór to czynności, które wykonywane są z szacunkiem oraz zgodnie z wymogami i Państwa wskazówkami. Zabiegi związane z toaletą pośmiertną mają za zadanie odpowiednio przygotować ciało zmarłej osoby do pochówku. Wszystkie usługi służą do higienicznego i bezpiecznego ostatniego pożegnania zmarłego. Przemiany towarzyszące przy zgonie są charakterystycznymi zmianami, które występują po śmierci. Dlatego profesjonalna toaleta pośmiertna jest bardzo ważnym etapem w przygotowaniach do ostatniej drogi. Dokładamy starań do właściwego zabezpieczenie ciała, makijażu, ubioru, czasami rekonstrukcji, by pogrzeb, pochówek był godny i z odpowiednim szacunkiem do osoby zmarłej. Wszystkimi tymi czynnościami w naszej firmie zajmuje się technik sekcyjny z odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami do wykonywanego zawodu.

Balsamacja zwłok - Tanatopraksja

Nowoczesna balsamacja zmarłych jest w stanie zapewnić pochówek "godny faraonów". W innych krajach, szczególnie tych zaawansowanych, balsamowanie zmarłych stało się powszechnie stosowaną praktyką. Tanatopraksje wykorzystuje się w celach estetycznych oraz praktycznych, kiedy zależy nam na zachowaniu tego samego wyglądu ciała. Zabieg ten upoważnia do otwarcia wieka trumny, po przewiezieniu jej z ciałem zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Stosując nowoczesne kosmetyki do balsamacji oraz metody godne XXI wieku nadajemy zmarłemu wygląd osoby śpiącej - tak, by najbliższym jak najbardziej ułatwić higieniczne ostatnie pożegnanie z Bliską Osobą  Zmarłą.

Kremacja

Kremacja, inaczej spopielenie zwłok jest coraz bardziej powszechną formą pogrzebu naszych bliskich. Kremacja jest przeprowadzana w piecu kremacyjnym. Jest dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względów higienicznych i ekologicznych, ale również ze względów na ograniczone i ciągle malejącą liczbę miejsc na cmentarzach. Przygotowanie osoby zmarłej do kremacji odbywa się podobnie jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Ciało osoby zmarłej można ubrać lub okryć całunem. Spopielenie odbywa się w tzw. trumnie ekologicznej - drewnianej lub kartonowej.

Trumny przeznaczone do spopielenia ciała są wykonane z surowego drewna, które pozbawione jest warstw lakieru, antab oraz innych ozdób. Na ostatnią drogę w przypadku kremacji osobie zmarłej nie można dokładać do trumny przedmiotów, które mogłyby zakłócić proces palenia np.: rozrusznik serca, płyny łatwopalne, telefony komórkowe, zegarki elektroniczne itp.

Przed kremacją umożliwiamy rodzinie pożegnanie się z osobą zmarłą w naszej kaplicy. Bliscy mogą również udać się na pożegnanie do krematorium oraz zobaczyć jak trumna z ciałem wprowadzana jest do pieca. Proces kremacji trwa kilka godzin, po których otrzymujemy urnę z prochami oraz świadectwo kremacji.

Rozsypywanie prochów w Polsce nie jest dozwolone, nawet na tzw. "polach pamięci" zgodnie z ustawą z dnia 31 stycznia 1959 r o cmentarzach i chowaniu zmarłych (DZ. U. 1959 nr 11 poz. 62). Pochowanie urny z prochami trzeba zlecić zakładowi pogrzebowemu. Mogą być one pochowane na cmentarzu lub w przypadku śmierci podczas rejsu, zatopione w morzu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kremacja

Urna z białą różą
bottom of page