Co zrobić gdy bliski zmarł w szpitalu lub hospicjum?

W chwili powiadomienia o śmierci przez szpital bądź hospicjum, prosimy o kontakt na nasz całodobowy numer telefonu 601-40-35-38 w celu uzgodnienia procedury odbioru oraz przewiezienia osoby zmarłej do naszego prosektorium.
W najbliższym dniu roboczym należy udać się do oddziału szpitala bądź hospicjum, celem odbioru karty statystycznej zgonu.
Należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w miejscu, w którym nastąpił zgon z dowodem osobistym osoby zmarłej i kartą statystyczną zgonu po akt zgonu (1 szt. wydawana jest bezpłatnie).
Udając się do naszego zakładu pogrzebowego, należy zabrać ze sobą następujące dokumenty:
akt zgonu, akt urodzenia dziecka, które urodziło się martwe albo odpis zupełny aktu urodzenia dziecka z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe,
dowód osobisty osoby zmarłej oraz osoby zlecającej pochówek,
dokumenty potwierdzające pokrewieństwo lub powinowactwo z osobą zmarłą - skrócone odpisy aktów stanu cywilnego,
zaświadczenie z zakładu pracy, legitymacja emeryta/rencisty lub ostatni odcinek emerytury/renty; jeśli zmarły nie podlegał ubezpieczeniu emerytalnemu/rentowemu, tytułu do wypłaty zasiłku pogrzebowego może udzielić osoba zlecająca.
Dokumenty te są niezbędne do złożenia wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego w ZUS, KRUS, WBE, ZER MSWiA oraz biurze emerytalnym SW lub w celu bezgotówkowego rozliczenia kosztów pogrzebu z tytułu powyższych wniosków na miejscu w naszym Biurze Pogrzebowym.
UWAGA!!!
Rodzina MA PRAWO WYBORU firmy pogrzebowej, która zajmie się pochówkiem niezależnie czy zgon nastąpił w domu, szpitalu, w skutek nieszczęśliwego wypadku objętego postępowaniem prokuratorskim.
PAMIĘTAJ !!!- często "życzliwe" podpowiedzi kogoś z personelu, sugerujące: "co masz dalej robić" lub "gdzie się udać" wskazujące akurat tylko jedną firmę pogrzebową, nie są bezinteresowne.